אם קיבלתם החלטה למכור את הדירה, אחד הפרמטרים החשובים ביותר בתהליך מורכב זה, זהו תמחור נכון של הנכס, שישפיע באופן ישיר על הזמן שיידרש לכם לסיים את העסקה. וזה בכלל לא אומר, שאם תתמחרו את הדירה נמוך יותר, תמכרו מהר יותר.

הקושי האמיתי כאן, זה להבין את מדיניות המחירים שקיימת בשוק הנדל"ן. אבל איך להבדיל בין מחירים מנופחים שמופיעים בלוחות הפרסום למחירים ריאליים ואיך בכלל לקבל מידע מהימן בנושא זה ? מה שבאמת קובע את המחירים של הנכסים, זה לא רצונם של מוכרים, רוכשים או מתווכים, אלא השוק בלבד, דהיינו מצב ההיצע והביקוש של האזור והטיפוס הספציפי של הנכס בזמן נתון.

לכן, לפני שאנו מתחילים לטפל בנכס, אנו מבצעים בדיקה מקדימה של האזור,בודקים את ההיצע( כמות דירות דומות שנמצאות בשוק) ולפעמים אף דוחים את התחלת התהליך עד לתזמון מוצלח יותר. אנו עושים ניתוח מעמיק הן של האזור והן של הנכס ובונים אסטרטגיה שיווקית נכונה אשר מאפשרת לבעלי הדירות תוך זמן הכי קצר למכור את הנכס במחיר המקסימלי (כמובן במסגרת מחירי השוק) ועם כמה שפחות כאבי ראש למוכרים.

ישנם משרדים גדולים שלא אנקוב בשמם, אשר עושים עם בעל הנכס הסכם בלעדיות לחצי שנה. אנו לא מאמינים בשיטה הזאת. נכס שמתומחר ומשווק בצורה נכונה אמור להימכר תוך 60 ימים במצב רגיל של השוק ומרבית הנכסים נמכרים על ידינו כבר בחודש הראשון, דבר שחוסך המון זמן, כסף ועצבים לבעלי הנכס.

עם זאת, הרבה פעמים אני שומע מן המוכרים משפטים כמו "אני לא ממהר למכור" או "אני צריך רק קונה אחד"  ולכן אקבע מחיר התחלתי גבוה, מקסימום תמיד אוכל לרדת".

כאן מדובר בטעות מרה, כי קונים רציניים כל הזמן מחפשים נכסים אטרקטיביים, הם רואים עשרות דירות לאורך זמן רב ואם הקונה ממוקד על אזור מסוים, הוא בהכרח ישים לב לדירות, אשר נמצאות בלוחות הפרסום זמן רב ולא נמכרות. במצב הזה ישנם שני תסריטים אפשריים : 1) כאשר הקונה הפוטנציאלי מתחיל לחשוב, שאם הדירה לא נמכרת זמן רב, כנראה שמשהו לא בסדר איתה ויש כאן בעיה כלשהי, כי עד עכשיו אף אחד עוד לא קנה אותה והוא אפילו לא מוכן לראות לבזבז את זמנו כדי לראות אותה. (במקרה זה המוכר מאבד את הקונה הפוטנציאלי).

2)בתסריט הבא, כאשר הקונה רואה, שהנכס לא נמכר זמן רב, הוא מבין, שיש לו כאן הזדמנות לקנות "דירה בעייתית" שלא נמכרת במחיר מציאה הנמוך משמעותית ממחירי השוק. בכל התסריטים, המוכר עלול להפסיד באופן ניכר, והכול בגלל חשיבה מוטעית שיש לו הרבה זמן למכור את הדירה או בגלל התמחור הלא נכון.

למה לפנות אלינו ?

ישנם אנשים שמוותרים גם על שרותי עו"ד כשהם הולכים לבית משפט, כדי לחסוך כמה אלפי שקלים ואחרי זה לא מבינים למה הם מפסידים במשפט. כמו שאתם לא מוותרים על עו"ד בבית משפט, כך גם אסור לוותר על שרותים של סוכנות תיווך מקצועית. בעסקת הנדל"ן ההפסד יכול להיות אף גדול יותר.

למען אמת, כדי למכור נכס "בזול" לא צריך אף אחד, המוכרים מסוגלים לעשות את זה בלי עזרתם של בעלי מקצוע. 

התפקיד שלנו, זה למצות באופן מיטבי את הפוטנציאל של כל נכס ולהביא את העסקה למתווה הזהב, סוג של Win-Win, בכדי ששני הצדדים יהיו מרוצים מן העסקה, לא רק מבחינה כלכלית, אלא גם מבחינה נפשית ורגשית וזה מאד חשוב ומאד מורכב. מתווך מקצועי תמיד חייב להישאר נייטרלי ואובייקטיבי, כי רק עמדה כזאת תאפשר לסיים בהצלחה אפילו עסקאות מאד מורכבות.

התקשרו אלינו עוד היום, ואחד הנציגים יגיע לביתכם לצורך הבנת הצרכים שלכם, הערכת הנכס ובניית אסטרטגיה שיווקית נכונה (הביקור הינו בחינם וללא כל התחייבות מצדכם)

התקשרו אלינו

 077-2019821 052-5870145

כתבו לנו

max@cafenadlan.co.il

צור קשר

שם העסק: אקספרס נכסים ויזמות טלפון/ים: 077-2019821/052-5870145 פקס: 077-2019821 אימייל: max@cafenadlan.co.il כתובת מלאה: חיפה

התחל להקליד והקש Enter כדי לחפש